Ny kongresskomite i sving

Det er nedsatt en ny programkomite for Arbeidsmiljøkongressen 2004. For første gang har komiteen et flertall av kvinner. Komiteen er allerede i sving med sitt arbeid, første møte ble holdt før sommerferien.
(2003)
Det er nedsatt en ny programkomite for Arbeidsmiljøkongressen 2004. For første gang har komiteen et flertall av kvinner. Komiteen er allerede i sving med sitt arbeid, første møte ble holdt før sommerferien.
Programmet skal være ferdig trykt før jul og klar til utsendelse umiddelbart etter nyttår, opplyser seniorkonsulent i Arbeidsmiljøsenteret Anne-Grete Skofterød som leder programarbeidet. - Kongressen i 2002 ble meget vellykket, med hele 660 deltakere og et faglig, godt program, hvor flere av innslagene ble gjenstand for oppmerksomhet og debatt i både riks- og lokalmedier. Vår utfordring er å videreutvikle programmet ytterligere, slik at Arbeidsmiljøkongressen 2004 blir neste års store HMS-begivenhet. Den blir lagt til Grieghallen i Bergen slik de tre foregående kongressene og arrangeres i dagene 29. september til 1. oktober 2004, forteller Skofterød.

Hvorfor jobben kan redde liv - arbeidsplassen som folkehelsearena

06 august 2026

Når vi snakker om folkehelse, tenker de fleste på legekontoret, treningssenteret eller kommunens frisklivstilbud. Arbeidsplassen blir sjelden nevnt i samme åndedrag, til tross for at voksne tilbringer en betydelig del av sine våkne timer på jobb. Nettopp derfor representerer arbeidslivet en av de viktigste, men samtidig mest undervurderte arenaene for å fremme god folkehelse.

Vi søker arbeidsmiljøkonsulent i Oslo

07 april 2026

Arbeidsmiljøsenteret søker etter en 100% stilling som konsulent/rådgiver til vår opplærings- og konsulentavdeling i Oslo. Du trives med høy grad av faglig nysgjerrighet, har formidlingsglede og liker å jobbe selvstendig.

Scroll til toppen