Nettverksgrupper for hovedverneombud

Hvordan bli tryggere i rollen som hovedverneombud.

Tekst: Grethe Ettung (2011) Hvordan bli tryggere i rollen som hovedverneombud.

-Målet med nettverksgruppene er at deltakerne skal lære av hverandres erfaringer for å bli tryggere i rollen som hovedverneombud, sier avdelingsleder Petter Wildhagen i Arbeidsmiljøsenteret.

Samlingene bruker gruppens egne ressurser, noen ganger med innspill fra eksterne bidragsytere, og alltid med kyndig veiledning fra en av Arbeidsmiljøsenterets konsulenter. Deltakerne styrer selv hva som til enhver tid er aktuelle tema for diskusjon, refleksjon og kunnskapsoppbygging. I nettverksgruppen kan du også få hjelp med konkrete saker du jobber med.

Arbeidsmiljøsenteret arrangerer nettverksgrupper i Oslo, Bergen, Trondheim og Tromsø.

Les mer her

Kan møtekultur avsløre arbeidsmiljøet?

27 oktober 2026

Kan det du opplever i møter si mer om arbeidsmiljøet enn medarbeiderundersøkelser? Seniorkonsulent Nina Berg har jobbet med arbeidsmiljø i 40 år og mener møter er en av arbeidslivets viktigste arenaer.

HMS-revisjon - har dere et HMS-system som faktisk fungerer?

24 september 2026

De fleste virksomheter har et HMS-system, dokumenterte HMS-rutiner og internkontroll på plass. Likevel opplever mange at det systematiske HMS-arbeidet ikke gir ønsket effekt. Hvordan kan du vite om HMS-systemet faktisk fungerer, etterleves og bidrar til et tryggere arbeidsmiljø?

Scroll til toppen