Nei til usunn mat

Et norsk forslag om regulering av markedsføring av usunn mat og drikke mot barn er vedtatt i Verdens helseforsamling (WHA).

(2010)

Et norsk forslag om regulering av markedsføring av usunn mat og drikke mot barn er vedtatt i Verdens helseforsamling (WHA). - Dette er et meget godt utgangspunkt for å bedre barns kosthold og bekjempe overvektsepidemien verden nå står overfor, sier helse- og omsorgsminister Anne-Grete Strøm-Erichsen. Undersøkelser viser at markedsføring av mat og drikke til barn er omfattende, og at mesteparten av denne markeds­føringen brukes på energitett og næringsfattig mat og drikke. Helse- og omsorgsminister Anne-Grete Strøm-Erichsen mener arbeidet mot markedsføring av usunn mat til barn og unge er et godt eksempel på at det nytter å ta opp helsekampen på den internasjonale arena.

Vi søker arbeidsmiljøkonsulent i Oslo

07 april 2026

Arbeidsmiljøsenteret søker etter en 100% stilling som konsulent/rådgiver til vår opplærings- og konsulentavdeling i Oslo. Du trives med høy grad av faglig nysgjerrighet, har formidlingsglede og liker å jobbe selvstendig.

Digitalt transformert og fortsatt den samme

24 november 2025

Her kommer en kronikk fra Sigve Mathisen, seniorrådgiver og hovedverneombud i Statped. I det kontorbaserte arbeidslivet er de fysiske møtene i ferd med å forsvinne. Det er ikke en god utvikling. Vi trenger å møtes fysisk. Ikke hele tiden, men innimellom skriver Mathisen.

Scroll til toppen
px
px
px
px
px
px
px
Text
rem
rem
rem
Headings
rem
rem
rem
rem
rem
rem
rem
rem
px