Museer for musikk og visuell kunst i Bergen

Bergen Kunstmuseum er blant Nordens største og byr på kunst fra renessanse til nåtid i de tre bygningene ved Lille Lungegårdsvann, både faste og skiftende utstillinger.

(2008)

Bergen Kunstmuseum er blant Nordens største og byr på kunst fra renessanse til nåtid i de tre bygningene ved Lille Lungegårdsvann, både faste og skiftende utstillinger. Vestlandske Kunst­industri­museum, som ligger et steinkast unna, viser norsk og europeisk design og kunsthåndverk gjennom 500 år, Kinasamlingen, en permanent utstilling av kinesisk kunst, og en rekke temporære utstillinger. Disse to museene holder åpent året rundt i motsetning til musikk- og komponistmuseene som har sesongåpent. Museet Lysøen viser fiolinisten og komponisten Ole Bulls hjem fra 1872/73. Edvard Griegs hjem Troldhaugen ble bygget i 1885. Siljustøl var hjemmet til komponisten Harald Sæverud frem til han døde i 1992. Totalt har museene 65 fast ansatte medarbeidere, i tillegg ansettes ca. 20 guider ved komponisthjemmene i sommersesongen. Fellesadministrasjonen består av fire personer.

Vi søker arbeidsmiljøkonsulent i Oslo

07 april 2026

Arbeidsmiljøsenteret søker etter en 100% stilling som konsulent/rådgiver til vår opplærings- og konsulentavdeling i Oslo. Du trives med høy grad av faglig nysgjerrighet, har formidlingsglede og liker å jobbe selvstendig.

Scroll til toppen