Jobbskifte på grunn av helseproblemer

Hver sjette kvinne og hver sjuende mann overveier å bytte jobb på grunn av helseproblemer. Det viser en svensk undersøkelse, som Arbetsliv i utveckling har gjengitt

(2001)

Hver sjette kvinne og hver sjuende mann overveier å bytte jobb på grunn av helseproblemer. Det viser en svensk undersøkelse, som Arbetsliv i utveckling har gjengitt. Stor fysisk belastning, mangel på tilfredstillelse og små muligheter for å påvirke sin egen jobbsituasjon  øker risikoen for langtidssykmelding, viser undersøkelsen videre. Den avslører også at mange går på jobb selv om de er syke.

15.000 ansatte har vært med i spørreundersøkelsen, som er foretatt av forskere ved Karolinska institutet i Stockholm.

Også mangel på oppmuntring, kompetanseutvikling og godt lederskap er grunner som nevnes som årsaker til jobbskifte.

Vi søker arbeidsmiljøkonsulent i Oslo

07 april 2026

Arbeidsmiljøsenteret søker etter en 100% stilling som konsulent/rådgiver til vår opplærings- og konsulentavdeling i Oslo. Du trives med høy grad av faglig nysgjerrighet, har formidlingsglede og liker å jobbe selvstendig.

Scroll til toppen