Internasjonal Oslo-kongress

Et sted mellom 500 og 700 deltakere fra hele Europa er ventet til Oslo i slutten av juni i år. Da arrangeres International Industrial Relations Accociation den første europeiske kongressen i Norge.

Tekst: Morten Dahl (2001)

Et sted mellom 500 og 700 deltakere fra hele Europa er ventet til Oslo i slutten av juni i år. Da arrangeres International Industrial Relations Accociation den første europeiske kongressen i Norge. Det er Norsk Arbeidslivsforum som arrangerer kongressen.

Kongressens hovedtema er visjoner og realiteter i det arbeidende Europa. Med noen av verdensdelens fremste eksperter på arbeidslivsområdet skal deltakerne, som forventes å komme opp i nærmere 700, få innsikt i hva som rører seg internasjonalt arbeidsliv.

Kongressen, som går av stabelen på Hotel Plaza i Oslo, finner sted 25. til 29. juni og er oppdelt i tre plenumsseksjoner.

 

Internasjonalt

  • Gjennom 14 arbeidsgrupper vil om lag 150 forskere gi innsikt og forståelse for de omfattende endringer som vil skje i Europas arbeids- og næringsliv de nærmeste årene. Gruppene skal gi innsikt i konkrete problemstillinger. I tillegg til forskere vil en rekke framtredende næringslivsledere fra hele Europa delta som foredragsholdere, sier Dagfinn Habberstad i Kommunal- og regionaldepartementet, som fungerer som sekretariat for forumet.

Etter åpningen hvor både Oslo-ordfører Per Ditlef Simonsen og statsminister Jens Stoltenberg vil delta finner vi foredragsholdere fra ILO, EU og FN for å nevne noen av de mest kjente organisasjonene. Fra Norge finner vi forskerne Jon Erik Dølvik og Bjørg Åse Sørensen.

Ytterligere informasjon og påmelding finner du på kongressens hjemmeside:

http://www.iira.2001.org

Hvorfor jobben kan redde liv - arbeidsplassen som folkehelsearena

06 august 2026

Når vi snakker om folkehelse, tenker de fleste på legekontoret, treningssenteret eller kommunens frisklivstilbud. Arbeidsplassen blir sjelden nevnt i samme åndedrag, til tross for at voksne tilbringer en betydelig del av sine våkne timer på jobb. Nettopp derfor representerer arbeidslivet en av de viktigste, men samtidig mest undervurderte arenaene for å fremme god folkehelse.

Vi søker arbeidsmiljøkonsulent i Oslo

07 april 2026

Arbeidsmiljøsenteret søker etter en 100% stilling som konsulent/rådgiver til vår opplærings- og konsulentavdeling i Oslo. Du trives med høy grad av faglig nysgjerrighet, har formidlingsglede og liker å jobbe selvstendig.

Scroll til toppen