Hjelp til å handle hvitt

- Ved å handle hvitt bidrar du til et ryddig arbeidsliv og støtter de seriøse bedriftene, sier NHO-sjef John G. Bernander.

(2011)

  • Ved å handle hvitt bidrar du til et ryddig arbeidsliv og støtter de seriøse bedriftene, sier NHO-sjef John G. Bernander. En kampanje skal vise hvor enkelt det er. NHO samarbeider med blant andre LO og Skatteetaten i en kampanje som skal få forbrukerne til å handle hvitt i stedet for svart når de kjøper tjenester. - Kjøper du svarte tjenester og arbeid, bidrar du til at de skikkelige bedriftene dør og de useriøse overtar markedet. Det undergraver også et seriøst arbeidsliv og den norske samfunnsmodellen, sier Bernander. Det finnes enkle ordninger for å handle hvitt i hjemmet, men mange er likevel ikke klar over dem. Derfor er ordningene nå samlet på ett sted: www.handlehvitt.no. //

Kan møtekultur avsløre arbeidsmiljøet?

27 oktober 2026

Kan det du opplever i møter si mer om arbeidsmiljøet enn medarbeiderundersøkelser? Seniorkonsulent Nina Berg har jobbet med arbeidsmiljø i 40 år og mener møter er en av arbeidslivets viktigste arenaer.

HMS-revisjon - har dere et HMS-system som faktisk fungerer?

24 september 2026

De fleste virksomheter har et HMS-system, dokumenterte HMS-rutiner og internkontroll på plass. Likevel opplever mange at det systematiske HMS-arbeidet ikke gir ønsket effekt. Hvordan kan du vite om HMS-systemet faktisk fungerer, etterleves og bidrar til et tryggere arbeidsmiljø?

Scroll til toppen