Grunnkurs i arbeidsmiljø

Nå er det tid for IA og systematisk HMS-arbeid.

(2011)

Nå er det tid for IA og systematisk HMS-arbeid.
Kravene til et godt og sikkert arbeidsmiljø er like store i alle typer virksomheter. En grunnopplæring i arbeidsmiljø, som oppfyller kravene til opplæring av verneombud og medlemmer av arbeidsmiljøutvalg (AMU), får du hos Arbeidsmiljøsenteret. I tillegg vil ansatte innenfor HMS/HR/personal og bedriftshelsetjeneste ha stor nytte av opplæringen. Kurset gir en grundig innføring i hva helse-, miljø- og sikkerhetsarbeid, HMS, innebærer for virksomheten og den enkelte arbeidstaker. Målet er at kurset skal føre til utvikling av arbeidsmiljøet på deltakernes arbeidsplasser. Et godt arbeidsmiljø er en viktig faktor i arbeidet med sykefravær. Arbeidsmiljøsenteret anbefaler at ledere og verneombud tar kurset sammen. Grunnopplæring i arbeidsmiljø krever aktiv deltakelse, og legger opp til diskusjon og bruk av deltakernes egne erfaringer.   Når og hvor kursene holdes, finner du her

Vi søker arbeidsmiljøkonsulent i Oslo

07 april 2026

Arbeidsmiljøsenteret søker etter en 100% stilling som konsulent/rådgiver til vår opplærings- og konsulentavdeling i Oslo. Du trives med høy grad av faglig nysgjerrighet, har formidlingsglede og liker å jobbe selvstendig.

Digitalt transformert og fortsatt den samme

24 november 2025

Her kommer en kronikk fra Sigve Mathisen, seniorrådgiver og hovedverneombud i Statped. I det kontorbaserte arbeidslivet er de fysiske møtene i ferd med å forsvinne. Det er ikke en god utvikling. Vi trenger å møtes fysisk. Ikke hele tiden, men innimellom skriver Mathisen.

Scroll til toppen
px
px
px
px
px
px
px
Text
rem
rem
rem
Headings
rem
rem
rem
rem
rem
rem
rem
rem
px