Arbeidsmiljøhøyskole i Sverige

Sverige er i ferd med å etablere en høyskole for arbeidsmiljørelaterte fag med internettbasert undervisning ved universitetet i Lund.

(2003)

Sverige er i ferd med å etablere en høyskole for arbeidsmiljørelaterte fag med internettbasert undervisning ved universitetet i Lund.
Hensikten med høyskolen er at bedrifter, organisasjoner og myndigheter skal kunne henvende seg til skolen og få en skreddersydd utdanning som passer den enkelte arbeidsplass. Skolen henvender seg til alle som har behov for å øke kompetansen i yrkeslivet, særlig verneombud, vernepersonell og tillitsvalgte. Etter planene skal skolen stå klar til å begynne med undervisning høsten 2004. Høyskolen kommer til å knytte til seg eksperter innenfor en rekke emner slik som medisin, teknikk, psykologi, etikk og prosjektledelse, skriver nettstedet Arbetsliv.

Kan møtekultur avsløre arbeidsmiljøet?

27 oktober 2026

Kan det du opplever i møter si mer om arbeidsmiljøet enn medarbeiderundersøkelser? Seniorkonsulent Nina Berg har jobbet med arbeidsmiljø i 40 år og mener møter er en av arbeidslivets viktigste arenaer.

HMS-revisjon - har dere et HMS-system som faktisk fungerer?

24 september 2026

De fleste virksomheter har et HMS-system, dokumenterte HMS-rutiner og internkontroll på plass. Likevel opplever mange at det systematiske HMS-arbeidet ikke gir ønsket effekt. Hvordan kan du vite om HMS-systemet faktisk fungerer, etterleves og bidrar til et tryggere arbeidsmiljø?

Scroll til toppen